KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12154610

nr 1215 4610

Olof Leyman

(1911-1974), Sverige

Oljemålning, Krokus i kopp. Monogramsignerad OL. Olja på pannå, 35x28 cm

Olof Leyman, svensk bildkonstnär född 1911 i Göteborg, död 1974 i Göteborg.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 5 november 2018
kl 19:06:01

31/10 00:32:35 1      300 kr
3/11 13:00:19 2      Vinnande bud

Olof Leyman

Läs mer om Olof Leyman